Zakończenie roku szkolnego

Wiadomości archiwalne. Rok szkolny 2013/2014

Artykuły

Historia ekologii czyli kolejny projekt edukacyjny

2014-05-20
Powiększ zdjęcie

2014-05-20 Uczniowie klasy II A prezentowali dziś swój projekt edukacyjny ,, Historia ekologii" . Oprócz przybliżenia kolegom z klasy czym jest ekologia, wykonali również piękną makietę przedstawiającą idealne środowisko. Opiekunem projektu była pani Justyna Wojtaś, makietę można podziwiać w pracowni biologicznej ( sala 1) Zapraszamy 

Czytaj więcej o: Historia ekologii czyli kolejny projekt edukacyjny

Spotkanie z rodzicami

2014-05-21

2014-05-21

22 maja w czwartek o godz 17:00 odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami.

 

Po wywiadówce, o godz. 18 spotkanie Rady Rodziców .

Serdecznie zapraszamy 

Czytaj więcej o: Spotkanie z rodzicami

"Młodzi głosują"

2014-05-21
Powiększ zdjęcie

2014-05-21

19 maja, tj. w poniedziałek odbyły się w naszej szkole wybory do Parlamentu Europejskiego.
Koordynatorem akcji była p. Dagmara Leśniak wraz z uczniami klas trzecich, którzy weszli w skład Komisji Wyborczej. Głosowanie zostało zorganizowane wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej,

Czytaj więcej o: "Młodzi głosują"

Nagrody rozdane

2014-05-21
Powiększ zdjęcie

2014-05-21

Dzisiaj dyrektor gimnazjum na apelu szkolnym rozdał sporo nagród - w ostanim czasie jest się czym pochwalic - praca wielu uczniów została zauważona i doceniona, powiedział dyrektor.

Pani Dagmara Leśniak przyznała nagrody za konkursy i prezentacje państw w czasie Dnia Europejskiego, pani Justyna Wojtaś i pani Beata Marchlik-Hulbój nagrody za konkurs foto "Makroświat", natomiast opiekunka Samorządu Szkolnego - pani Jolanta Zaryczańska za konkurs gazetek szkolnych o patronach.

Gratulacje!

Czytaj więcej o: Nagrody rozdane

Facebookowa lekcja

2014-05-21

2014-05-21

12 maja klasa 3b wzięła udział w dwóch nietypowych lekcjach języka polskiego – lekcjach na Facebooku. Ale nie chodziło tu o jakąś luźną konwersację, tematem dyskusji były obejrzane filmy: „Chce się żyć”, „Wymyk” i „Pokłosie”. Filmy te uczniowie oglądali na wcześniejszych lekcjachjęzyka polskiego wraz z p. Anną Sokołowską. Ola Kacperek założyła szybo grupę, do której dołączyli uczniowie uczestniczący w tej lekcji i p. Sokołowska, która poprowadziła tę nietypową lekcję filmowo-facebookową. Każdy

Czytaj więcej o: Facebookowa lekcja

Konkurs foto "Energię czerpię z wody"

2014-05-21
Powiększ zdjęcie

2014-05-21

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku we współpracy z partnerami i sponsorami mają zaszczyt zaprosić Państwa Szkołę do udziału w konkursie „Energię czerpię z wody!”.
Inicjatywa skierowana jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęcia najlepiej ilustrującego hasło przewodnie. Na  autorów  osiemnastu najciekawszych prac czekają wyjątkowe nagrody – rejs wakacyjny na pokładzie żaglowca Generał Zaruski oraz wodoodporne aparaty FUJIFILM.
Czytaj więcej o: Konkurs foto "Energię czerpię z wody"

Biwak, biwak, hura!

2014-05-21
Powiększ zdjęcie

2014-05-21

Pan pedagog Radosław Morawski Rapacz ogranizuje dla uczniów naszej szkoły biwak w Krościenku - chętni proszeni są o jak najszybsze zgłoszenia. W programie rozbijanie namiotów, przygotowywanie posiłku na ognisku i kilka atrakcji surwiwalowych.

Czytaj więcej o: Biwak, biwak, hura!

Konkurs papieski

2014-05-23
Powiększ zdjęcie

2014-05-23

Wczoraj zebrała sie komisja oceniająca prace plastyczne z "Konkursu papieskiego". Wyniki są znane, ale trzeba poczekać do środy na werdykt ostateczny.

Czytaj więcej o: Konkurs papieski

IV miejsce Patrycji

2014-05-30
Powiększ zdjęcie

2014-05-26

Z radościa informujemy, że nasza uczennica Patrycja Galica z klasy III b zdobyła IV miejsce w Turnieju Wiedzy o Tatrach, który został zorganizowany przez TPN.

Brawo Patrycja!
Trzydziestu uczestników rozwiązywało bardzo trudny test, który wyłonił dziesięcioro najlepszych osób. W kolejnym, końcowym już etapie, udało się Patrycji zająć miejsce tuż za podium. W tak trudnym konkursie jest to naprawdę wspaniały wynik zasługujący na owacje.:)
Jeszcze raz BRAWO PATRYCJA!!!!! Wielkie gratulacje!
Czytaj więcej o: IV miejsce Patrycji

Zdrowy styl życia - kolejny projekt edukacyjny

2014-05-28
Powiększ zdjęcie

2014-05-28 To temat kolejnego projektu edukacyjnego, wykonanego przez uczennice z klasy II ( II a, II b i II c) pod opieką pani Justyny Wojtaś. Dziewczyny chciały poznać styl żywienia swoich rówieśników, głównie kolegów i koleżanek z klasy. W tym celu stworzyły narzędzie badawcze w formie ankiety, którą wypełniali wybrani uczniowie klas II. Po analizie powstało krótkie opracowanie w formie gazetki ściennej, gdzie znajdują się najważniejsze informacje odnoście zdrowego stylu życia. Nie znasz swojego BMI, nie wiesz jak je obliczyć... poczytaj naszą gazetkę przy sali nr 1 Zapraszamy :)

Czytaj więcej o: Zdrowy styl życia - kolejny projekt edukacyjny

Drugi etap s zkolnego Konkursu Papieskiego za nami

2014-05-29
Powiększ zdjęcie

2014-05-28 W środę 28 maja odbył się I szkolny Konkurs Papieski pt.: ,, Szukałem Was... Jana Pawła II pomysł dla młodych " W konkursie wzięło udział 11 duetów, które przygotowały plakaty i podjęły trud rozwiązania niełatwego testu wiedzy. Serdecznie gratulujemy laureatom: 
I miejsce Paulina Cudzich i Natalia czerniak klasa I A 
II miejsce Paulina Bosek i Ania Błońska klasa I A 
III miejsce Małgorzata Marszalik i Kamila Nagłowska klasa II b 


Serdecznie gratulujemy :) 

Czytaj więcej o: Drugi etap s zkolnego Konkursu Papieskiego za nami

Cała Polska biega

2014-05-30
Powiększ zdjęcie

2014-05-30

Zakopane i tym razem przyłączyło się do popularnej akcji społecznej promującej bieganie.W ramach X weekendu Polska Biega, który trwa od 23-25 maja br. 296 zakopiańskich zawodników wystartowało na dystansie 3 kilometrów na terenie Centralnego Ośrodka Sportu. Nasi uczniowie, pod opieka nauczycieli WF również przyłączyli się do akcji.

Czytaj więcej o: Cała Polska biega

Profilaktyka zachowań ryzykownych

2014-05-30
Powiększ zdjęcie

2014-05-30

Dzisiaj w klasach odbyły się zajęcia z panią Alicją Szarek - Pazdur, podczas których uczniowie mogli się zapoznać z zagrożeniami w wieku szkolnym. Omawiane były negatywne zachowania rówieśników oraz możliwości wyboru postępowania w grupie rówieśniczej gimnazjalnej. Uczniowie pytali o to jakie to są zachoawania prospołeczne oraz jak być człowiekiem asertywnym. 

Czytaj więcej o: Profilaktyka zachowań ryzykownych

Goście w kinie

2014-06-02
Powiększ zdjęcie

2014-06-02

Dzisiaj i jutro odwiedzają nas uczniowie z okolicznych szkół, aby skorzystać z naszej sali konowej. Okazją do obejrzenia filmu pt. "Mój biegun" jestdeszczowy  Dzień Dziecka.

Czytaj więcej o: Goście w kinie

"Zaczarowana" w Loch Cinema

2014-06-02
Powiększ zdjęcie

2014-06-02

W najbliższą środę w naszym szkolnym kinie o godzinie 16.00 odbedzie sie seans filmowy


pt. "Zaczarowana"


Film reżysera Kewina Lima, produkcji USA, fantastyczno przygodowy. 

 

Księżniczka zostaje przez złą królową wyrzucona z bajki i trafia na Manhattan, gdzie próbuje odnaleźć się w prawdziwym świecie.


Wstęp wolny.Czytaj więcej o: "Zaczarowana" w Loch Cinema