Zakończenie roku szkolnego

Zielone szkoły

 

Zielone szkoły to już stały punkt w programie naszego Gimnazjum. Co roku wielu uczniów korzysta z takiej formy nauki. Jest to nie tylko nabywanie nowych wiadomości w tzw. terenie, ale możliwośc integracji grup klasowych i złapania dobrego kontaktu ze swoim wychowawcą czy innymi nauczycielami. W czasie zwiedzania ciekawych miejsc, posiłków i lekcji na śieżym powietrzu, możemy dowiedziec się jak przekładamy naszą nabytą wiedzę z wielu dziedzin, której nauczyli nas rodzice i nauczyciele na życie społeczne, kreatywnośc i po prostu bycie dobrym i fajnym kumplem.

Wielokrotnie okazuje się, że jesteśmy wyposażeni w wiele odruchów społecznych i umiemy z nich sensownie korzystac, zdarzają się oczywiście wyjątki, które po wyjściu za próg własnego domu tryskają niepohamowaną energią i surrealistycznym dowcipem, ale to mały procent.

Zielone szkoły pozwalają na oswojenie się z językiem angielskim - jeżeli są to wyjazdy zagraniczne, np. do Włoch czy Grecji i powodują, że widzimy sens uczenia się angielskiego; zmieniają nasze wyobrażenie o architekturze i sztuce różnych kultur i nagle okazuje się, że to co widzieliśmy w podręcznikach na prawdę istnieje!

Wyjazdy zagraniczne mają jeszcze tę dobrą stronę, że jest tam zawsze ciepło! Czego o naszym zakopiańskim klimacie nie da się powiedziec!

Natomiast ci uczniowie, którzy wyjeżdżają ze swoimi wychowawcami nad polskie morze są nie mniej zachwyceni. Ilośc zabytków i uroczych zakątków do tej pory nie znanych pozwala by stwierdzic, że nasz kraj jest piękny!

Zachęcamy więc do tego, aby zwiedzac świat - podróże kształcą i mówią nam wiele o nas samych!!!

W tym roku również nasze gimnazjum wyrusza na poszukiwanie przygód, gdzie.....wkrótce się dowiecie.

 

Sezon "Zielona Szkoła" 2011 rozpoczęty


Pierwsza grupa młodzieży  z naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechała 8.05.2011 na Ztzw. Zieloną Szkołę do HISZPANII

Trudno sie dziwić, ze wybrali tak piękny i gorący karaj U nas ciągle zimno, pada, sypie i znowu pada. Wiemy , ze szczęśliwie dojechli i ślą smsy, ze jest cuuuuudownie. Mają bogaty program do zrealizowania Efekatmi pochwalimy sie po ich powrocie, który nastąpi 19.05

Fotki też zamieścimy

Druga grupa wyjedzie 18.05.2011 a wróci 28.05.2011

 

Poniżej relacje z wyjazdów

 

tekst: bmh/ap