XII Szkolny Konkurs Ortograficzny

2014-03-24

„Wspomnienia Olgi Małkowskiej”,

czyli XII Szkolny Konkurs Ortograficzny

Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła:

Magdalena Borkowska, KL. III a

Wyróżnienia otrzymali:

Katarzyna Szczerba z 3a,

Bartosz Czarny z 3b,

Klaudia Budzyk z 1a.

Tegorocznym „Mistrzem Ortografii” w XII Szkolnym Konkursie Ortograficznym pod patronatem Olgi i Andrzeja Małkowskich została

Magdalena Borkowska z kl. 3a, wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Szczerba z 3a, Bartosz Czarny z 3b, Klaudia Budzyk z 1a.

Konkurs odbył się 18 marca 2014 r. Uczniowie pisali dyktando pt. „Wspomnienia Olgi Małkowskiej”, zaczynając od słów: „Zawsze z tęsknotą wspominam ukochane Tatry, Zakopane”.

Tekst dyktanda nie należał do łatwych, ale gimnazjaliści radzili sobie z trudną pisownią. Największy kłopot sprawiła im interpunkcja.

Gratulujemy sukcesu wszystkim uczniom, a zwłaszcza mistrzyni, ponieważ udało jej się zdobyć tytuł „Mistrza Ortografii”, który od trzech lat nie był już przyznany.

ac