Szkolny Dzień Europejski

09.05.2016r. ( poniedziałek)

Dnia 9 maja ( poniedziałek) 2016r. odbędzie się

Szkolny Dzień Unii Europejskiej

- W tym dniu od godz. 1220  do 1300 na  sali gimnastycznej rozpocznie się przygotowywanie stoisk, na których zostaną zaprezentowane wybrane kraje Unii Europejskiej.

- Około godziny 1300 swoją pracę zacznie komisja, której zadaniem będzie ocenienie poszczególnych prezentacji.

W jej skład wejdzie p. dyrektor  Mirosław Spera, p. Anna Przekupień oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kasia Gierat.

Komisja będzie oceniała:  estetykę wykonania, pomysłowość oraz pokazanie jak największej ilości cech charakterystycznych dla prezentowanego kraju.

- Równocześnie  o godz. 1220 w sali nr14  rozpocznie się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Wezmą w nim udział trzyosobowe zespoły ze wszystkich klas, które będą na kole fortuny losowały numery pytań.

- Jako  pierwsi o 1220 przystąpią do rywalizacji o tytuł „Młodego Europejczyka”, uczniowie klas pierwszych.

- Około godziny 1300 uczniowie klas drugich rozpoczną drugą turę konkursu.

- O godz. 1340 zaproszeni zostaną do konkursu uczniowie klas trzecich.

-Przewidywana godzina zakończenia imprezy 1430.

- Proszę wychowawców o wyznaczenie 3-4 osób, które przygotują stoiska. Bardzo proszę o przestrzeganie tego zalecenia, aby na sali gimnastycznej nie zrobił się bałagan.

- Lekcje odbywają się normalnie, ale wszystkich nauczycieli bardzo serdecznie zapraszamy od godz. 1300 do odwiedzania wraz z uczniami auli w celu obejrzenia przygotowanych prezentacji.

- Można również zajrzeć do sali nr 14, aby dodać otuchy uczniom biorącym udział w konkursie.