Antoine de Saint-Exupery ,,Mały Książę” recenzja Ady Dziubek

Antoine de Saint-Exupery ,,Mały Książę”

,,Mały Książę” jest jedną z bardziej popularnych francuskich książek. W gimnazjum stanowi lekturę obowiązkową. Opowiada historię małego chłopca, który opuścił swoją piękną, małą, lecz bezpieczną planetę i wyruszył w podróż. Podczas swojej wędrówki poznał wielu dorosłych i ich zwyczaje. Najwięcej o życiu nauczył się na Ziemi.

Dzieło Antoine de Saint-Exuper'ego bardzo przypadło mi do gustu. Przejawiają się w nim tematy związane z przyjaźnią, miłością, dorastaniem. Książka posiada wiele mądrości życiowych, a cytaty z niej zaczerpnięte można zobaczyć wszędzie. ,,Mały Książę” jest odpowiedni dla osób w rożnym wieku. Dzieci zobaczą w Małym Księciu, chłopca-podróżnika, dorośli zaś wyciągną z tej książki głębsze wnioski. Zaletą powieści są również obrazki, narysowane przez samego autora.

Autor: Adriana Dziubek