Mr. & Mrs. Smith - Quiz dla klas 2a i 2b

2013-03-21

Klasy 2a i 2b wzięły udział w quizie z języka angielskiego, który został oparty na popularnym filmie sensacyjnym „Mr. & Mrs. Smith”. Przypomnijmy, że film opowiada historię znudzonego małżeństwa, którego życie staje się żywe i pełne niesamowitych przygód, kiedy oboje dowiadują się, że są płatnymi zabójcami wynajętymi z misją zabicia siebie nawzajem.

Uczniowie mieli za zadanie obejrzeć film w oryginalnej wersji językowej, a następnie połączeni losowo w grupy, musieli rozwiązać quiz, składający się z 15 pytań. Pytania dotyczyły losów głównych bohaterów, samej akcji oraz charakterystycznych zwrotów używanych w filmie.  Zadanie okazało się nie łatwe, gdyż na jego rozwiązanie uczniowie mieli tylko 15 minut, a głównym wymogiem było udzielanie odpowiedzi w języku angielskim, poprawnym również pod względem gramatycznym.

Quiz najlepiej rozwiązali:

Kuba Lassak z 2b oraz Grzegorz Skowroński z 2a.

Zwycięzcom gratulujemy.

mgk