Małopolski Baltie 2013 konkurs programistyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

2012-12-28

Informujemy, że dnia 2 stycznia 2013 r. rozpoczyna się szkolny etap konkursu Małopolski Baltie 2013. Zadania dostępne na stronie konkursu: www.baltie.net . Szkolny etap będzie trwał razem
z Powiatowym/Rejonowym etapem do 28 lutego 2013 r. (zakończenie  etapów powiatowych).  Zgłoszenia do konkursu na stronie: www.baltie.net - są już otwarte.

Konkurs ten jest częścią międzynarodowego konkursu Baltie 2013, a jego uczestnicy mają szanse awansować do ogólnopolskiego lub międzynarodowego finalu konkursu Baltie 2013.

Wszelkie informacje znajdziecie Państwo na stronach:

www.kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=7591

www.baltie.net – strona konkursu Baltie 2013, regulamin, szczegóły, zgłoszenia, zadania, wyniki.

www.baltie.pl – strona o Baltie, program do pobrania, podręcznik, lekcje przykładowe.

Licencje_Baltie.
Każda szkoła, która zgłosi się do konkursu na stronie www.baltie.net, automatycznie otrzyma darmową licencję na ten etap konkursu, w którym jej uczniowie uczestniczą. Obecnie wszystkie szkoły  otrzymają darmową niebieską licencję (dla całej szkoły oraz wszystkich uczniów w domu) do końca szkolnego
i powiatowego etapu tj. do 28 lutego 2013 roku. Potem szkołom, których uczniowie będą awansowali, licencja będzie przedłużona do końca kolejnego etapu i tak dalej aż do etapu międzynarodowego  w czerwcu 2013 r.
To znaczy, że najlepsze szkoły mogą mieć niebieską licencję Baltiego za darmo aż do końca roku szkolnego.

Im wcześniej szkoła się zarejestruje do konkursu Małopolski Baltie 2013 (wystarczy zgłosić jednego ucznia),
 tym dłużej może korzystać z licencji i uczniowie mogą się przygotować do konkursu w domu. Ta oferta jest ważna i dla szkół, którym licencja już wygasła – po zgłoszeniu pierwszego ucznia do konkursu będzie niebieska licencja automatycznie przedłużona.

Serdecznie zachęcam wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w konkursie.

Jan Pawłowski

starszy wizytator