"Między nami autorami" - projekt filmowy

2012-12-04

Nie od dzisiaj wiadomo, że nasza szkoła współpracuje z Gabinetem Edukacji Filmowej w Łodzi. Między nami autorami" to kolejny projekt, w którym uczniowie mogą wykazać się wiedzą na temat filmów, mogą nauczyć się pisać scenariusze i recenzje, ale też dowiedzieć się czym jest netykieta, co to są prawa autorskie i komu potrzebna jest etyka.

Projekt obejmował też możliwość nakręcenia własnego filmu. Wybraliśmy temat o zasadach etyki zawodowej: czym jest etyka, co to znaczy być dobrym, czym jest sumienie. Poprzez realizację filmu mogliśmy się dowiedzieć o tym jakimi zasadami kierują się w pracy ludzie, którzy są wśród nas. Na bohaterów naszego reportażu wybraliśmy pana Dyrektora, naszego księdza Pawła oraz panią Trojańską - pielęgniarkę zakopiańskiego szpitala /nawiasem mówiąc mamę naszego ucznia Kacpra z III b/. Wkrótce jedziemy do Łodzi na podsumowanie ogólnopolskiego projektu - będziemy tam prezentować swoje prace. Po powrocie opiszemy co dał nam ten wyjazd.

W projekcie brało udział 16 uczniów pod opieka p. Ani Sokołowskiej i p. Beaty Marchlik-Hulbój.