„Humaniści” w Pszczynie i Oświęcimiu

2012-10-29

11 października br. (w czwartek) kolejni uczniowie klas III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Pszczyny i Oświęcimia

Uczniowie klasy humanistycznej III b wraz ze swoją wychowawczynią p. Anną Sokołowską, jej siostrą p. Alicją Sokołowską-Łukaszką i jak zwykle z p. Barbarą Hardek wyruszyli (z lekkim porannym opóźnieniem) na długo oczekiwaną wyprawę.

Pierwszym punktem programu był zamek w Pszczynie; dzięki pięknej jesiennej pogodzie można było podziwiać także wspaniałe ogrody i rynek pszczyński. Następnie grupa udała się w kierunku Oświęcimia, by własne oczy zobaczyć to miejsce, posłuchać jego historii, zapoznać się z losami wszystkich tam pomordowanych.

O osobistych przeżyciach, wrażeniach będziecie mogli przeczytać w reportażach i sprawozdaniach zredagowanych przez uczniów klasy III b.

A/S

Fot. A/S