Pierwsze klasy ślubowały!

2012-10-11

W dniu dzisiejszym czyli 11.10.2012 roku uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubowali na sztandar szkoły i zostali przyjęci do grona społeczności Gimnazjum nr 1 przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Uroczystość rozpoczęła się, jak tradycja szkolna nakazuje, pięknym polonezem w wykonaniu uczniów klas pierwszych.

Następnie dyrektor szkoły pan Mirosław Spera powitał bohaterów wydarzenia, ich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości. Przedstawiciele klas podeszli do sztandaru by symbolicznie w imieniu klasy ślubować na sztandar, zaś pozostali uczniowie złożyli przysięgę poprzez podnoszenie ręki i wypowiedzenie słowa ŚLUBUJEMY Oto co ślubowali:

ROTA ŚLUBOWANIA

- Postępować tak,  żeby nie mieć wyrzutów sumienia, być dobrym  człowiekiem.

- Dążyć z zapałem do wyznaczonego celu, dostrzegając obok siebie drugiego człowieka.

- Pracować i żyć tak, aby nieść szczęście innym i być szczęśliwym

- Pielęgnować zwyczaje i tradycje naszych przodków.

- Patrzeć w przyszłość tak, jak Olga i Andrzej Małkowscy, gdyż nowy rozdział życia pisany jest przez następne pokolenia.

- Sercem, umysłem i pracą służyć Ojczyźnie.    Ślubujemy!

Po ślubowaniu Samorząd Uczniowski wręczył nowym uczniom klucz do szkoły i wiedzy, sztandar wyprowadzono.

Szkolni fotoreporterzy dostali kilka chwil by uwiecznić bohaterów uroczystości.

Po czym wszyscy zostali zaproszeni do szkolnego kina Loch Cinema na premierę filmu dokumentującego przebieg wyjazdu integracyjnego klas pierwszych na Śnieżnicy we wrześniu 2012 roku.

Oj działo się tam sporo, o czym rodzice dowiedzieli się z filmu

Na zakończenie było coś dla ciała, smaczny poczęstunek dla uczniów klas pierwszych.

A/P

Więcej fotek w Galerii 2012/2013