Śnieżnica 2012 zdobyta

2012-09-24

Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami paniami  Magdaleną Gąsienicą- Kuchtą, Joanną Jurkowską i Justyną Wojtaś, nauczycielami wychowania fizycznego panami Szymonem Gąsienicą i Rafałem Piskorskim, pedagogiem  panią Dorotą Barnaś- Sarną i dyrektorem szkoły panem Mirosławem Sperą uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy.

Wszyscy uczestnicy  zebrali się w czwartek rano przed szkołą. Choć pogoda nie zapowiadała się najlepiej,  humory dopisywały i uśmiechy nie schodziły z twarzy. Po krótkiej podróży autokarami dotarliśmy na miejsce. Tu również pogoda okazała się być nam nieprzychylna i  przywitała nas  strugami deszczu, ale i tak każdy ochoczo maszerował do ośrodka, gdzie czekał już na nas ciepły i pyszny posiłek. Po obiedzie głos zabrał pan dyrektor przedstawiając księdza opiekującego się ośrodkiem oraz informując o zaplanowanych atrakcjach. Uczniowie nie mogli się nudzić, czekało na nich wiele ciekawych zajęć i nawet zła pogoda nie była w stanie popsuć  wyjazdu. Po obiedzie klasy udały się do przypisanych im nauczycieli na wspólne zajęcia : sportowe, integrujące z pedagogiem i z wychowawcą. Każda klasa otrzymała zadanie zaprezentowania się, ułożenia piosenki, skeczu lub przedstawienia na swój temat. Po wspólnych zajęciach nadszedł czas na kolację, a po niej krótka modlitwa w kaplicy, wspólne śpiewanie pieśni i kolejna atrakcja – dyskoteka. Uczniowie bawili się wyśmienicie, zabawę rozpoczął pan dyrektor nauką poloneza , a potem już tylko tańce, tańce, tańce. Nikt nie podpierał ściany, tańczyliśmy taniec niemiecki, angielski, belgijski . Ale to nie koniec atrakcji tego wieczoru, gdyż po dyskotece na uczniów czekała już sala kinowa. Każdy z własnym śpiworem udał się na oglądanie filmu ,, Troja” . Po skończonej projekcji  uczniowie  grzecznie udali się spać. Kolejny dzień pobytu przywitał nas pięknym słońcem. Po zjedzonym śniadaniu udaliśmy się do kaplicy, gdzie ksiądz Paweł odprawił uroczystą Mszę św. Niestety czas pobytu dobiegał już do końca, dlatego  uczniowie zasmuceni sprzątali pokoje i każdy przygotowywał się do powrotu do domu.

Fotorelacja ze Śnieżnicy w Galerii 2012/2013 Zapraszamy

j/W