Ogólnopolskie Warsztaty Filmowe

W dniach  30.01 - 4.02.2011r.w Łodzi odbyły się Ogólnopolskie Warsztaty Filmowe,  w których wział udział dyrektor naszego gimnazjum p. Mirosław Spera. Program warsztatów był bardzo ciekawy i bogaty. Oto niektóre z punktów programu:

• Filmowe środki wyrazu - prof. zw. dr hab. Stefan Czyżewski (prorektor PWSFTviT)
  • Najnowsze tendencje i zjawiska w kinie światowym - dr Konrad Klejsa (UŁ)
  • Tendencje i zjawiska w najnowszym polskim kinie fabularnym i dokumentalnym - dr Katarzyna Mąka-Malatyńska (PWSFTviT)
  • Warsztaty realizatorskie - praca nad etiudą filmową „Moje największe marzenie"
  • Film jako przemysł - dr Piotr Sitarski (UŁ)
  • Analiza warsztatowa filmu „Popiół i diament" A. Wajdy - prof. dr hab. Stefan Czyżewski i dr Piotr Sitarski
  • Projekcja filmu Kraj urodzenia w reż. Jacka Bławuta
  • Spotkanie z reżyserem Jackiem Bławutem -
  • Zajęcia metodyczne dla nauczycieli  na temat konstruowania programów edukacyjnych z wykorzystaniem filmu -mgr Danuta Górecka (ŁCDNiKP)  i mgr Dorota Gołębiowska(CGEF)
  • Zajęcia metodyczne dla nauczycieli na temat planowania i realizowania szkolnych, filmowych projektów  edukacyjnych - mgr Danuta Górecka (ŁCDNiKP) i mgr Dorota Gołębiowska (CGEF)
  • Wizyta w Studiu Se-ma-for, Wystawa „Droga do Oskara"
  • Rola filmu w działaniach wychowawczych szkoły i profilaktyce. Włączanie Filmoteki Szkolnej do programów profilaktycznych i wychowawczych szkół - mgr Arkadiusz Walczak (dyrektor WCIESiS)

Mamy już specjalistę od filmowych projektów edukacyjnych.

Czekamy więc z niecierpliwością na inaugurację działalności Szkolnego Kina.