Zaproszenie na IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej

2012-09-12

Szanowni Pedagodzy i Rodzice,

Przekazuję do Państwa rąk fragmenty programu IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach", dotyczące dzieci i młodzieży. Udział w nich będzie dla młodego słuchacza przeżyciem, które może trwale zmienić podejście do odbioru muzyki i sztuki.

Wstęp jest bezpłatny.

Są to trzy bardzo różne wydarzenia.

Dzięki pierwszemu będzie można poznać tajemnice budowy i dźwięku klarnetów. Gwarantuję, że po wysłuchaniu tej "lekcji",  innego smaku nabierze odbiór koncertu światowej sławy klarnecistki, Sharon Kam  (koncert finałowy 22.09.2012).

Bajkowa treść "Piotrusia i wilka" czyli filmów, które zaprezentujemy w kinie "Sokół", nauczą słuchania muzyki jako uzupełnienia obrazu, a może odwrotnie pokażą, że to fabuła spełnia rolę drugoplanową. Oba filmy w skrajnie różny sposób pokazują powiązanie muzyki z bajką i mogą nasunąć wiele refleksji na temat tak modnej muzyki filmowej.

Liczne podteksty zawarte w wersji wydanej przez Deutsche Grammophone, a z udziałem Stinga i Claudio Abbado, rozweselą także dorosłą część widowni.

Podczas trzeciego koncertu edukacyjnego klawesynistka Urszula Bartkiewicz zaprezentuje swój instrument oraz utwory z myślą o nim komponowane. Szczegółów dowiedzieć się będzie można z ust prowadzącego koncert, dziennikarza muzycznego, Tadeusza Deszkiewicza.

Tomasz Sztencel

Koncerty i projekcje filmowe dla dzieci i młodzieży

w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" Zakopane 2012

16.09.2012, Niedziela, godz. 12.00

Zakopane – Jasny Pałac, ul. Tetmajera 24

W ramach cyklu „Muzyka na Szczytach dla dzieci”

Koncert „Instrumenty bez tajemnic”

Wykonawcy:

Cracow Clarinet Quartet

Maria Lubaszewska

18.09.2012, Wtorek, godzina 12.00

Zakopane - Kino Sokół, ul. Orkana 2

W ramach cyklu „Muzyka na Szczytach dla dzieci”

„Obejrzyj muzykę” (pokaz dwóch sposobów prezentacji dzieła Sergiusza Prokofiewa „Piotruś i Wilk”- pokaz filmów.)

Maria Lubaszewska

20.09.2012, Czwartek, godzina 12.00

Zakopane – Jasny Pałac, ul. Tetmajera 24

KONCERT OMAWIANY ( dla młodzieży i dorosłych)