Młodzież z Gimnazjum nr 44 z Tweru z wizytą w naszej szkole

2012-05-16

W piątek 11.05.2012 do naszej szkoły przybyła grupa młodzieży i nauczycieli z Gimnazjum nr 44 z Tweru w Rosji. Na trasie wycieczki po Polsce znalazło się Zakopane. Rosyjscy gimnazjaliści wybrali naszą szkołę aby zobaczyć jak uczą się ich rówieśnicy w Polsce i zaproponować współpracę pomiędzy szkołami. Gości powitali: pan dyrektor Mirosław Spera, pani wicedyrektor Dagmara Leśniak ora pani Jolanta Glista - tłumacz języka rosyjskiego.

Klasa 2a była gospodarzem spotkania i przewodnikiem po szkole.

Goście zwiedzili szkolę, obejrzeli film prezentujący naszą szkolną rzeczywistość, nawiązali znajomości z naszymi uczniami. W auli szkoły wyświetlili film i prezentacje multimedialne o swojej szkole oraz pięknym mieście Twer

Przedstawili w języku polskim ( prawie polskim) wiersz pt Rzepka, wykonali 2 piosenki w języku rosyjskim. Po części oficjalnej goście mogli skosztować regionalnych przekąsek, przyjrzeć się góralskiemu regionalnemu strojowi. Młodzież  wymieniła  się prezentami i rozmawiała ze sobą w języku angielskim. Cała grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie na dziedzińcu szkoły.

Rozstaliśmy się z obietnicą rewizyty w Twerze i deklaracją współpracy

Nauczyciele - uczestniczący w spotkaniu p. Renata Nidecka, p. Magdalena Gąsienica Kuchta, p. Anna Przekupień

a/p