MŁODZI GŁOSUJĄ - szkolne wybory parlamentarne w obiektywie

2011-09-30

Dnia 30.09.2011r. odbyły się szkolne wybory parlamentarne., które zorganizowano w ramach projektu Centrum Edukacji  Obywatelskiej „Młodzi głosują”.  Uczestnictwo w tej akcji jest nasza tradycją. Z Centrum Edukacji Obywatelskiej współpracujemy od 2003r.  w ramach  referendum przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, wyborów prezydenckich, do parlamentu europejskiego i parlamentarnych

Chęć uczestnictwa w akcji zgłosiło 1447 gimnazjów i liceów w Polsce. Głównym celem jest wyrobienie w młodych ludziach świadomości wyborczej.

Przed wyborami przeprowadzono akcję informacyjną, która zawierała instrukcję dla młodego wyborcy jak głosować, aby oddany głos był ważny oraz jakie partie polityczne biorą udział w wyborach parlamentarnych.  W tym celu uczennice klasy 3b Dominika Sikoń oraz Alicja Rokosz przygotowały plakaty prezentujące partie polityczne.

W skład Komisji  wyborczej wchodziły uczennice  klasy 3d: Monika Stokłosa, Karolina Dynowska, Edyta Cepiel, Karolina Trojańska.

Na wybory poszczególne klasy zapraszały Sandra Adamiak, Anna Kupisińska- Krzyściak .

Frekwencja wyniosła: 83%

O wynikach wyborów będziemy mogli poinformować dopiero po wyborach 09.10.2011r.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Dagmara Leśniak.

a/p