Europejski Dzień Języków Obcych - relacja

2011-09-28

Zgodnie z zapowiedzią  w dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.  Nasi  aktorzy  z różnych klas próbowali  pokazać swoim koleżankom i kolegom jak ważna  jest znajomość języków obcych.

Na początku zobaczyliśmy jak wieloma językami mówi  się w Unii Europejskiej. Następnie mogliśmy się przekonać   jakich kłopotów możemy się spodziewać w sklepie, w podróży lub podczas poszukiwania przyszłej pracy, nie mogąc się porozumieć w żadnym  obcym języku. Mamy nadzieję, że niektórzy wzięli to sobie chociaż trochę do serca i bardziej przyłożą się do pracy na lekcjach języków obcych.

Dziękujemy naszym wszystkim aktorom za przygotowanie przedstawienia.

tekst. M. Matuszyk

Dzisiejsza impreza pokazała nam w sposób zabawny, że nauka języków obcych jest potrzebna nie tylko w kontaktach międzyludzkich ale także w późniejszym znalezieniu sobie pracy.

Komentarz K. Trojańska i E.Cepiel