Obóz integracyjny na Śnieżnicy za nami

W dniach 8-9 września 2010 uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Andrzeja Małkowskich w Zakopanem uczestniczyli w obozie integracyjnym zorganizowanym po raz ósmy w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy

Po raz ósmy uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 1  z  wychowawcami zostali zaproszeni do wzięcia udziału w integracji na Śnieżnicy. Dobrym obyczajem szkoły jest przyjmowanie nowych uczniów do swojego grona w sposób szczególny Na wspólnym wyjeździe łatwiej  zapoznać się ze sobą, z nauczycielami, dyrekcją szkoły. Poprzez udział w zabawach i rozgrywkach sportowych, konkursach przełamać lody i stworzyć dobry zespół klasowy oraz rozpocząć przygotowania do niezwykłej uroczystości jaką jest Ślubowanie klas pierwszych.

Krótkie relacje uczestników wyjazdu:

8 września o godz. 8.15 wyjechaliśmy na obóz integracyjny na Śnieżnicę. Mieliśmy lekkie opóźnienie z powodu sprawdzania busów przez policję. Gdy dojechaliśmy na miejsce, byliśmy wszyscy zadowoleni, ponieważ wiedzieliśmy, że będzie super!

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie ta wielka górka, pod którą musieliśmy wyjść, aby dotrzeć do ośrodka. Na początku rozpakowywaliśmy się, każdy w swoim pokoju, a następnie zaproponowano nam taniec, który nam się bardzo podobał.

O godz. 13.30 zjedliśmy z klasa ID pyszny obiad. Po obiedzie udaliśmy się na spacer na szczyt Śnieżnicy. Po drodze odwiedziliśmy boisko i wyciąg.

Gdy wracaliśmy, byliśmy bardzo zmęczeni, lecz i bardzo zadowoleni. Niestety, przez brzydką pogodę nie mogliśmy zapalić ogniska, ale w zamian mieliśmy pyszne kiełbaski na kolację.

Wieczorem była dyskoteka. Każda klasa musiała przygotować konkurs, który przeprowadzono później. Po dyskotece odbyła się modlitwa wieczorna, następnie mieliśmy 15 min. żeby się udać do pokoi.

Dla tych, którzy lubią filmy, odbył się seans filmowy, a na bardzo zmęczonych czekało ubranie się w piżamki i wygodne łóżko.

Następnego dnia po Mszy Św. Udaliśmy się na śniadanie, a tuż po nim poszliśmy posprzątać pokoje, a następnie wyruszyliśmy do autobusu, którym szczęśliwie dojechaliśmy powrotem.

Dwie Eweliny, Paulina i Monika z IcJ

8 września wszystkie klasy pierwsze pojechały na Śnieżnicę. Jechaliśmy tam około jednej godziny. Gdy dojechaliśmy na miejsce to mnie zdenerwował fakt, że trzeba było iść  długo pod górę. Kiedy już doszliśmy do schroniska nauczyciele odesłali nas do pokoi byśmy się tam rozpakowali. Później zjedliśmy obiad i byliśmy w kościele pośpiewać i pomodlić się. Gdy wyszliśmy z kościoła zaczęliśmy się  uczyć się tańczyć poloneza. Po nauce tańca poszliśmy na szczyt Śnieżnicy gdzie jest krzyż. Wieczorem była dyskoteka i tam wszystkie klasy wymyślały konkursy. Na sam koniec była modlitwa wieczorna, a po modlitwie poszliśmy spać.  Dla tych którym się nie chciało spać był film . Następnego dnia najpierw to była modlitwa na mszy i śpiewanie, potem byliśmy zjeść śniadanie a na sam koniec nagrywaliśmy reklamę klasy. Po tym spakowaliśmy się i wróciliśmy do Zakopanego.

Maciej Strączek    kl. Ia