Lekcja wychowawcza w muzeum przyrodniczym

30 marca uczniowie klasy Ia z wychowawcą p. Renatą Nidecką odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Niektórzy uczniowie  byli w tym muzeum po raz pierwszy. Zwiedzając ekspozycję mogli sprawdzić swoją wiedzę zdobytą na geografii czy biologii.

Lekcja wychowawcza stała się dodatkowo lekcją wiedzy o regionie i lekcją ekologii.

Młodzież poszerzyła i usystematyzowała  swoje wiedzę  na temat Tatr, wyrażnie zaznaczonych pięter klimatyczno-roślinnych, roślinności i zwierząt żyjacych w Tatrach oraz działań człowieka zarówno tych niszczących jak i ochronnych Mogliśmy podziwiać  przepiękne zdjęcia krajobrazów górskich, nie tylko tatrzańskich oraz wystawę sprzętów i przedmiotów używanych dawniej. Uczniowie mieli możliwość, aby bardziej uświadomić sobie, jak ważne są relacje człowiek-przyroda.

Tekst R. NIdecka