II miejsce w Rajdzie ekologicznym ,, Szlakami skalnej Ziemi

2015-09-23

Na stronie PTTK oddział Zakopane czytamy:

W dniu 17 września 2015 roku tradycyjnie jak co roku, przy pięknej słonecznej pogodzie Oddział Tatrzański PTTK w Zakopanem przy współudziale Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Zakopane zorganizował młodzieżowy rajd turystyczny na szlakach w Tatrzańskim Parku Narodowym. Celem imprezy jest upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa, poprzez poznawanie najbliższych okolic oraz zdobywanie Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK. W rajdzie uczestniczyły 3 Gimnazja z Zakopanego :

• Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Andrzeja Małkowskich, ul. Nowotarska 42
  • Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera, ul. Sienkiewicza 27
  • Gimnazjum nr 3 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Janosówka 15 A

dprawa odbyła się przed budynkiem „Dworca Tatrzańskiego” przy ul.

Krupówki 12, w którym mieści się też Centrum Tatrzańskich Szlaków Transgranicznych.

Drużyny pod opieką przewodników tatrzańskich oraz szkolnych opiekunów

wyruszyły na dwie trasy :

Trasa 1. Zakopane, Dolina Strążyska, Przełęcz w Grzybowcu, Dolina Małej Łąki, Przysłop Miętusi, Kiry, Polana Biały Potok ;

Trasa 2 : Zakopane, Dolina Strążyska, Przełęcz w Grzybowcu, Dolina Małej Łąki, Przysłop Miętusi, Hruby Regiel, Kiry, Polana Biały Potok,

gdzie w godzinach popołudniowych w Zajeździe „U Zięby” przeprowadzono

konkurs wiedzy o regionie tatrzańskim.

Przy ognisku ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w postaci pucharów i sprzętu sportowego.

Po raz kolejny zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 2 z ul. Sienkiewicza, drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 z ul. Nowotarskiej, a trzecie Gimnazjum nr 3 z Olczy.

Oddział Tatrzański PTTK w Zakopanem dziękuje Burmistrzowi Miasta Zakopane za wsparcie finansowe przy organizacji tej imprezy.

Zarząd Oddziału Tatrzańskiego PTTK w Zakopanem