„Poloneza czas zacząć....”, czyli o ślubowaniu klas pierwszych

2014-10-13

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dn. 10 października 2014 r. klasy pierwsze uczestniczyły w ślubowaniu.

Aby uczcić naszych patronów, poczet sztandarowy szkoły, Pan Dyrektor, gimnazjaliści oraz wychowawcy udali się na cmentarz pod pomnik Olgi i Andrzeja Małkowskich, gdzie oddano im hołd oraz złożono wiązankę kwiatów. Pan Dyrektor przypomniał zebranym fakty z życia Małkowskich. Następnie wszyscy wrócili do szkoły, aby tam kontynuować uroczystość.

Na sali gimnastycznej uczniowie kl. 1a, 1b, 1c doskonale zatańczyli poloneza, następnie Pan Dyrektor rozpoczął dalszą część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, uczniowie złożyli przysięgę ślubowania i odebrali akty ślubowania.

Na zakończenie p. M. Szyndler zrobiła uczniom pamiątkowe zdjęcie, następnie pierwszoklasiści udali się do auli, gdzie wychowawcy klas p. B. Hardek, p. A. Curzydło, p. Sz. Gąsienica przygotowali niespodziankę, z której wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Młodzież Gimnazjum nr 1 w Zakopanem na długo zostawi w pamięci ten wyjątkowy dzień, gdyż było to duże przeżycie, zwłaszcza taniec poloneza. Trzecioklasiści, obserwując i wspominając ich taniec ze ślubowania, postanowili, że zakończą klasę trzecią tańcem poloneza.

A.C