Europejski Dzień Języków już za nami…

2014-10-07

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie – to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy Europejskim Dniem Języków. My świętowaliśmy dłużej J

Dzisiaj uczniowie naszego gimnazjum zmierzyli się z zadaniami językowymi, sprawdzili również swoją wiedzę ogólną, próbowali rozpoznać charakterystyczne miejsca i nietuzinkowe osobowości europejskie. I trzeba przyznać, że wypadli całkiem nieźle.

Najlepszy wynik odnotowali reprezentanci klasy IIIA, niewiele gorsi byli uczniowie klasy IIA, trzecie miejsce zdobyła klasa IIIB.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, nagrody zostaną uroczyście wręczone na apelu.

Ogromne emocje i nieopisaną radość wzbudziła projekcja filmu „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”, w którym wystąpili uczniowie naszego gimnazjum. I chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że naprawdę warto uczyć się języków. Tak więc: I like English!    Ich mag Deutsch!

Marta Mleczko

Magdalena Gąsienica-Kuchta