WARUNKI I TRYB UZYSKANIA OCEN

WARUNKI I TRYB UZYSKANIA WYŻSZEJ NIŻ PRZEWIDYWANA ROCZNEJ OCENY KLASYFIKACYJNEJ Z HISTORII

O ustalenie wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej z

historii  może się starać uczeń, który systematycznie uczęszczał na zajęcia, brał w nich aktywny udział, uczestniczył we wszystkich sprawdzianach pisemnych i  otrzymywał z nich pozytywne oceny, zaległości w nauce spowodowane usprawiedliwioną nieobecnością uzupełniał maksymalnie szybko.

Uczeń składa podanie do nauczyciela prowadzącego zajęcia z historii, najpóźniej w terminie trzech dni od dnia poinformowania go o przewidywanej ocenie. Pisemne podanie rozpatruje nauczyciel, decyzja odmowna powinna być uzasadniona.

Sposób uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej: uczeń musi zdać w formie pisemnej materiał przerobiony w ciągu całego roku szkolnego.

nauczyciel przedmiotów

mgr Dagmara Leśniak