SZKOLNY DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ 09.05.2013r.

2013-05-02

Dnia 9 maja (czwartek) 2013r. odbędzie się Szkolny Dzień Unii Europejskiej zorganizowany przez SKE Gimnazjum nr1.

W tym dniu o godz. 845 na auli rozpocznie się przygotowywanie stoisk, na których zostaną zaprezentowane wybrane kraje Unii Europejskiej.

ORGANIZACJA SZKOLNEGO DNIA UNII EUROPEJSKIEJ
  • o godz. 845 na auli rozpocznie się przygotowywanie stoisk, na których zostaną zaprezentowane wybrane kraje Unii Europejskiej.
  • około godziny 1000 swoją pracę zacznie komisja, której zadaniem będzie ocenienie poszczególnych prezentacji. W jej skład wejdzie p. dyrektor  M.Spera,  p.Beata Marchlik- Hulbój oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kasia Krzyściak.

Komisja będzie oceniała:  estetykę wykonania, pomysłowość oraz pokazanie jak największej ilości cech charakterystycznych dla prezentowanego kraju.

Równocześnie w sali nr14  rozpocznie się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Wezmą w nim udział trzyosobowe zespoły ze wszystkich klas, które będą na kole fortuny losowały numery pytań.

• Jako  pierwsi ( 845) przystąpią do rywalizacji o tytuł Młodego Europejczyka”, uczniowie klas pierwszych.

Podczas konkursu  trzeba się będzie wykazać wiedzą geograficzną związaną z Europą, znajomością państw UE , symboli Unii potraw charakterystycznych dla różnych krajów europejskich.

• Około godziny 1000 uczniowie klas drugich rozpoczną drugą turę konkursu. Pytania będą nieco trudniejsze, trzeba posiadać nie tylko podstawową wiedzę o UE, ale również wiadomości związane z instytucjami Unii  Europejskiej.
  • O godz. 1100 zaproszeni zostaną do konkursu uczniowie klas trzecich.

Przewidywana godzina zakończenia imprezy 1300.

d/l