Integracja

W dniach 30 września i 1 października 2010 uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Andrzeja Małkowskich w Zakopanem uczestniczyli w obozie integracyjnym zorganizowanym po raz siódmy w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy.

Od siedmiu lat dobrym obyczajem Gimnazjum nr 1 stało się zapraszanie uczniów klas pierwszych z ich wychowawcami na Śnieżnicę, gdzie mogą zapoznać się ze sobą, z nauczycielami, dyrekcją szkoły, wziąć udział w zabawach i rozgrywkach sportowych i rozpocząć przygotowania do niezwykłej uroczystości jaką jest Ślubowanie Klas I.
Wzorem poprzednich lat młodzi adepci po wcześniejszym, dogłębnym zapoznaniu się z nowymi kolegami na zajęciach rekreacyjno sportowych oraz artystycznych prowadzonych przez wychowawców i nauczycieli, mieli możliwość zaprezentowania swojej klasy przed innymi klasami a także „szkolnymi kamerami". Brali czynny udział w zajęciach profilaktycznych z pedagogiem, na których zapoznawali się z tajnikami budowania przyjaznej atmosfery w klasie i szkole. Wieczorem w kościółku na Śnieżnicy odbyło się wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary, a także WIELKIE ognisko zakończone dyskoteką i seansem filmowym dla najbardziej wytrwałych W najbliższych dniach, a dokładnie 13.10.2010 o godz. 16 odbędzie się uroczyste Ślubowanie klas I w budynku szkoły Pierwszaki oficjalnie zostaną przyjęci do grona uczniów Gimnazjum nr 1. Życzymy Wam wielu sukcesów. Pragniemy być z Was dumni.