Sprzątanie Świata

Lekcja ekologii i wychowania w Gimnazjum nr 1 w Zakopanem

Jak co roku Gimnazjum Nr 1 im O. i A. Małkowskich w Zakopanem wzięło udział w jesiennej edycji akcji „Sprzątanie Świata" organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zakopane.

W jesiennej akcji udział wzięło w sumie 8 klas. Sprzątanie obywało się w dniach 23 i 24 września.

W pierwszym dniu w akcji wzięła udział stosunkowo niewielka liczba uczniów i zebrano 27 worków śmieci. Drugiego dnia sprzątających było więcej. Przełożyło się to na imponującą ilość zebranych worków śmieci. Zebrano aż 109 sztuk. W rezultacie w samej tylko akcji jesiennej uczniowie naszej szkoły zebrali 136 worków śmieci.

Czy powinniśmy się z tego cieszyć??? Z jednej strony tak, ponieważ nasze miasto zyskało na estetyce, a uczniowie sprzątając dołączyli do tych, którzy będą dbać o czystość wokół siebie. Z drugiej zaś strony ilość worków świadczy o tym, że liczba zaśmiecających nie maleje.

( tekst: Dariusz Basiński)