Koncert dla Hospicjum

2011-09-27

22 września uczniowie czterech klas naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do TTA na spotkanie z przedstawicielami Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci powstało w 2006 r. jako organizacja, której celem i misją jest niesienie pomocy przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Nasi uczniowie mogli posłuchać historii chorych dzieci z Małopolski, m.in. z Białego i Czarnego Dunajca, obejrzeć zdjęcia z działań wolontariuszy, min. film o jednym  z podopiecznych hospicjum; a także posłuchać zespołu Matejko’s Band z Krakowa. Skład zespołu to 6 młodych chłopców grających rocka i bluesa, niebojących się sięgać po utwory kapel typu Metallica, Guns’n’Roses i Dżemu.

Na koniec imprezy wolontariusze wręczyli wszystkim ulotki prezentujące Małopolskie Hospicjum dla Dzieci, koszulki, a dziewczynom róże. Prowadzący zachęcał uczniów do pracy w wolontariacie, akcentując ideę pomocy drugiemu człowiekowi.

Strona internetowa hospicjum, na którą warto zwrócić uwagę: www.mhd.org.pl

Przygotowała A.S.