Dzień Sportu Szkolnego na przemian w strugach deszczu i promieniach słońca

W poniedziałek 6 czerwca uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w szkolnych zawodach zorganizowanych na stadionie przy ulicy Orkana z okazji minionego Dnia Dziecka.

Pierwsza lekcja odbyła się w szkole z wychowawcami. Około godziny 9 wszyscy udaliśmy się na stadion. Zawody miały się rozpocząć zaraz po rozłożeniu torów, jednak plany organizatorom pokrzyżowała pogoda, a dokładnie deszcz który zaczął nagle padać. Stadion w momencie opustoszał i wszyscy schowali się pod zadaszeniem. Zawody rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem kiedy przestało padać. Jaki pierwsi rywalizowali pierwszoklasiści. Zmagali się w takich konkurencjach jak slalom, strzał piłeczką do celu, bieg w parach czy toczenie opony. Po pierwszoklasistach zawody rozpoczęli uczniowie klas drugich. Ich rywalizacja została przerwana przez ulewę. Czas w oczekiwaniu na pogodę umilała nam muzyka i Pan Dyrektor który wcielił się w rolę komentatora. Ostatecznie zawody zostały przerwane i ich dokończenie zostało przełożone na inny termin.

Wszyscy bardzo miło wspominają te zawody i z niecierpliwością czekają na kolejną edycję.

text./ Jakub Żołądź