Kolejny WIELKI sukces naszych uczniów!

(24.04.2017) w naszej szkole odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Obozowej Więźniarek z KL Ravensbrück – „To tylko zbyt wcześnie dotknęło mnie cierpienie…” Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną, nasze gimnazjum pod patronatem Starostwa Powiatowego. Z trudnym repertuarem zmierzyli się uczniowie gimnazjalni i szkół średnich powiatu tatrzańskiego. Konkurs jest formą oddania hołdu byłym więźniarkom obozu, kultywowaniem pamięci o zmarłych i żyjących więźniarkach - harcerkach oraz rozpowszechnianiem wiedzy zwłaszcza wśród społeczności Gimanzjum nr 1, której patronami są Olga i Andrzej Małkowscy, twórcy polskiego skautingu.

W sali kinowej naszej szkoły odbyły się przesłuchania recytatorów zgłoszonych do konkursu

Jury w składzie: Sylwia Wagner (Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”), Beata Zalot („Tygodnik Podhalański”), Monika Cholewa (Zespół Szkół Budowlanych oraz Zofia Król-Łęgowska (Starostwo Powiatowe w Zakopanem) wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach:

KATEGORIA GIMNAZJALNA:

I miejsce – Paulina Walkosz – Gimnazjum nr 1 w Zakopanem Uśmiech

II miejsc – Jan Wojtyła – Gimnazjum nr 1 w ZakopanemUśmiech             GRTAULUJEMY Naszym uczniom oraz pani Ani Sokołowskiej i Ani Przekupień

III miejsce – Dominik Migiel - Gimnazjum nr 1 w ZakopanemUśmiech

Wyróżnienia:

Dominika Budzyk - Gimnazjum nr 1 w ZakopanemUśmiech

Kinga Nędza – Gimnazjum w Kościelisku

Helen Tylka – Gimnazjum w Kościelisku

KATEGORIA PONADGIMNAZJALNA:

I miejsce – Magdalena Dziubas – Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych

II miejsce – Kamil Michalik – Liceum Ogólnokształcące

III miejsce ex aequo: Ewa Maraszewska – Liceum Ogólnokształcące

Paulina Węgrzyniak – Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych

GRAND PRIX KONKURSU:

Maria Stanek – Liceum Ogólnokształcące

Dziękujemy pani Elżbiecie Kyc, Urszuli Majewskiej reprezentującym Bibliotekę Pedagogiczną w Zakopane za współpracę.

Autor: Anna Przekupień