Zakończenie roku szkolnego

Konkurs „List do Ojca Świętego Jana Pawła II”

„Jestem z Wami tutaj jako następca Świętego Piotra
z tą samą żywą wiarą, z tą samą heroiczną nadzieją...
Jestem całym sercem z umiłowaną Polską,
Ojczyzną wszystkich Polaków..."

Uczennice naszego gimnazjum Elżbieta Stopka z kl. 3a, Paulina Siberna z kl. 3b i Agnieszka Wajda z kl. 3e zajęły I miejsce wśród zakopiańskich gimnazjów w Konkursie Urzędu Miasta Zakopanego „List do Ojca Świętego Jana Pawła II" towarzyszącemu spektaklowi „Jestem z Wami" poświęconemu pamięci Papieża - Polaka.

Wieczór papieski został zorganizowany przez Wydział Kultury i Popularyzacji Urzędu Miasta Zakopanego oraz Barbarę Wachowicz autorkę sławnych biografii książkowych wielkich Polaków i laureatkę wielu nagród przyznawanych przez harcerstwo. Barbara Wachowicz to również autorka gawędy o twórcach Harcerstwa Polskiego Oldze i Andrzeju Małkowskich, pt. „Druhno Oleńko! Druhu Andrzeju!". Ponadto osobiście znała Olgę Małkowską patronkę Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Andrzeja Małkowskich w Zakopanem oraz sławnych Polaków walczących za wolność Polski.

Laureatki i autorki pięknych listów do Ojca Świętego Jana Pawła II miały zaszczyt odczytać swoje listy podczas wieczornego spektaklu „Jestem z Wami" w dn. 21 maja 2011 r. i spotkać się ze sławną Polką Barbarą Wachowicz.

Uczennice otrzymały nagrody książkowe od autorki „Wiernej Rzeki Harcerstwa" z wymowną dedykacją, w której zawarte były gratulacje za twórcze listy a także życzenia „wspaniałej żeglugi wierną rzeką miłości ojczyzny - jak Oleńka i Andrzej Małkowski. Oprócz tego szkoła otrzymała album o Papieżu Janie Pawle II.

Motywem przewodnim konkursu stały się słowa:

„Zawsze kochałem Młodzież!

„Wy jesteście naszą nadzieją"

„... strażnikami poranka"...;

a młodość „wielkim darem Bożym"

Gimnazjalistki napisały wzruszające i pełne nadziei listy do najsłynniejszego Polaka -CZŁOWIEKA wszechczasów Jana Pawła II. Podzieliły się z Nim rozterkami naszego świata i skierowały do Niego podziękowania za wszystko, co uczynił dla całego świata.

 

Tekst A.Curzydło

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie