Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty

Wakacje minęły szybko i mamy nadzieję, radośnie. Dziś pełni zapału wróciliśmy do szkoły. O godz. 9 w kościele Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach rozpoczęliśmy mszą sw. rok szkolny. Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego nastąpiło w murach Gimnazjum nr 1 o godz. 10. Jak to bywa w zwyczaju, na sali gimnastycznej zebrała się młodzież, nauczyciele, wychowcy, przedstawiciele UM Zakopane w osobie pana Grzegorza Cisło, pracownicy szkoły oraz zawsze mile widziani rodzice. Pan dyrektor Mirosław Spera przywitał wszystkich zebranych, poprosił o wprowadzenie Pocztu Sztandarowego i rozpoczął uroczystość odśpiewaniem hymnu narodowego.

Następnie w krótkim wystąpieniu przedstawił zmiany jakie zaszły w naszej szkole, powitał w szczególny sposób uczniów klas pierwszych, przedstawił ich wychowawców i życzył gronu pedagogicznemu i uczniom powodzenia w nowym roku szkolnym. Nasza szkoła jako jedyna w mieście jest w 100% skomputeryzowana i przygotowana do nowoczesnego przekazywania  wiedzy. Nowoczesna szkoła i nowoczesna  hala sportowa pozwoli na harmonijny rozwój intelektualny i fizyczny. Również przedstawiciel UM Zakopane pan Grzegorz Cisło złożył młodzieży życzenia sukcesó w nowym roku szkolnym.

Po części oficjalnej uczniowie udali się z wychowcami  do klas  a pierwszaki pozowali do zdjęć. Kolejne zdjęcia zrobimy im gdy będą kończyć naszą szkołę .

Autor: A. Przekupień