" Kiedy rozum śpi...."

W terminie 27.04. - 30.04.2011 odbyły się w Łodzi ogólnopolskie warsztaty dla nauczycieli, przygotowujące do prowadzenia specjalistycznych zajęć z młodzieżą, będące jednocześnie formą doskonalenia zawodowego. W warsztatach wzięli udział nauczyciele - a raczej nauczycielki z naszego gimnazjum: p. B. Marchlik Hulbój, p. U. Cachro oraz. p. A. Przekupień

"Kiedy rozum śpi..." to interdyscyplinarny projekt artystyczno-edukacyjny, łączący literaturę, teatr, plastykę, film i fotografię, skoncentrowany wokół zagadnień: intuicji, archetypu, symboliki i wolności w sztuce. Opierać się będzie na animowaniu rozwoju kulturalnego i artystycznego uczestników poprzez nowatorskie formy wypowiedzi, jak np.: „sztuka mroku" czy „własne" techniki artystyczne"- tak czytamy o projekcie na stronie organizatora czyli Centralnego Gabinetu Sztuki Filmowej.

Warsztaty były profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone. Zajęcia prowadzili m.in.: prof. Stefan Czyżewski, prof. Tomasz Bocheński, prof. Bogdan Banasiak, dr Tomasz Majewski, dr Mariusz Bartosiak.

Juz wkrótce cykl warsztatów dla naszych uczniów zostanie przeprowadzony przez nasze "przeszkolone nauczyciellki". Mamy nadzieję, że chętnych do wzięcia w nich udziału nie zabraknie. Warsztatom będzie patronował PISF oraz Ministerstwo Kultury i Sztuki