Wybory prezydenckie

2015-04-30

Dzisiaj  w naszym gimnazjum zostały przeprowadzone wybory prezydencki, w ramach akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z którym współpracujemy od wielu lat -„Młodzi głosują.

Głównym celem akcji jest kształtowanie wśród młodzieży  aktywnych postaw obywatelskich, zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

• dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych   i znaczenia wyborów,

• zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział  w wyborach młodzieżowych.

Organizując w szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską.

Projekt towarzyszy wszystkim wyborom i referendom państwowym od roku 1995r.

W  przeprowadzenie szkolnych wyborów zaangażowały się uczennice klasy 3a Ela Bachleda- Dorcarz, Kasia Batko, Weronika Mateja, Natalia Tarchała. Akcję koordynowała pani Dagmara Leśniak .

Przed głosowaniem, na lekcjach wiedzy o społeczeństwie uczniowie zostali poinformowani o akcji oraz przygotowali  plakaty przybliżające sylwetki kandydatów na prezydenta oraz  zasady, na których opierają się wybory w Polsce.  Prace zostały przygotowane przez uczniów klasy 3b Agnieszkę Bobak, Kingę Domanus, Agnieszkę Maczyszyn, Alę Jarząbek, Małgosię Banaszczak, Konrada Stasiaka, Małgosię Marszalik.

Wyniki wyborów  znajdują się na tablicy koło sali nr 14.