Pierwsza pomoc

2015-04-29

W dniu 28.04.2015 r. grono pedagogiczne naszego gimnazjum przeszło szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie przeprowadzili absolwenci Gimnazjum nr 1 Paweł Mickowski wraz z żoną Magdaleną. Paweł jest ratownikiem medycznym, Magda pielęgniarką. Tym razem byli uczniowie uczyli swoich nauczycieli. Trema była po obu stronach. Szkolenie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze i było przeprowadzone bardzo profesjonalnie.

Paweł od czasów szkolnych wiedział kim chce być i z uporem dążył do celu. W bardzo rzeczowy i profesjonalny sposób przedstawił zasady udzielania pierwszej pomocy, standardy i przepisy obowiązujące przy jej udzielaniu i przede wszystkim zakres i sposoby jej udzielania.

Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej, wysłuchaniu instrukcji postępowania odbyły się ćwiczenia praktyczne na fantomach osoby dorosłej, dziecka i niemowlaka.

Nauczyciele przypomnieli sobie jak pomagać jeżeli dojdzie do zadławienia, zatrzymania krążenia i urazów.

Ratownicy Paweł i Magda zdali egzamin z przeprowadzania szkoleń, a uczestnicy tym razem zakończyli szkolenie wyposażeni w bardzo przydatne umiejętności.