Projekt edukacyjny

2014-06-11

Radiowęzeł to projekt, który od września realizujemy z koleżankami. W skład drużyny wchodzą: Alicja Piróg, Małgorzata Banaszczak, Małgorzata Marszalik i Agnieszka Bobak, opiekę nad nami sprawuje pani Anna Sokołowska.
Niemal od początku roku szkolnego od poniedziałku do piątku na długich przerwach umilamy czas uczniom, puszczając piosenki. Posiadamy specjalne pomieszczenie, które znajduje się pod schodami, stąd nazwa „Radio pod Schodami’’(autorski pomysł).
Wykonałyśmy także plakaty informacyjne oraz plakat dotyczący historii radia.
Udekorowałyśmy i zadomowiłyśmy się w naszym radio, które stało się sympatycznym miejscem pracy. Wymyśliłyśmy również pudełko, do którego uczniowie mogą wrzucać propozycje muzyczne, które by chcieli usłyszeć. Staramy się puszczać różnego rodzaju piosenki, by każdy znalazł coś dla siebie.
Puszczanie piosenek to bardzo fajne zajęcie i umilanie sobie czasu. Myślimy, że za rok będziemy mogły również prowadzić radio.
J M.M.