List Krystyny Małkowskiej do Dyrektora Gimnazjum nr 1

Szanowny Panie Dyrektorze,

Pragnę przez Pana bardzo serdecznie podziękować wszystkim - Panu, gronu nauczycielskiemu, duszpasterzom, Radzie miasta, rodzicom, młodzieży szkolnej oraz wszystkim z tym związanym - za piękna uroczystość 2-go maja nadania szkole imienia moich Dziadków. Od początku do końca zrobiło to na mnie ogromne wrażenie

Tyle lat Babcia, starzejąca się i samotna w domku w Zakopanem, trzymała się wierna tej historii, tym ideałom. W tamtych czasach było to niełatwo. Ale Ona zawsze wierzyła w polska młodzież, wierzyła ze będzie lepiej, i wiem ile to by dla Niej znaczyło gdyby wiedziała, ze gimnazjum w Zakopanem teraz sobie wybrało tę drogę ideową, drogę radości i czynu, że wyznaczyło sobie taki szlachetny cel.

Nie dożyła tego dnia. Dlatego dla mnie był to zaszczyt stać za Nich obojga, w tym miejscu Im najdroższym. Dziękuje żeście Ich tak uhonorowali.

Tak bardzo się ucieszyłam, że miałam okazję wszystkich poznać, oglądać pięknie i dokładnie wykonany film, scenariusz, całą pracę szkolnej młodzieży. Proszę jeszcze raz wszystkim pogratulować za piękny i udany dzień.

Osobiście Panu dziękuje za serdeczne słowa, za przyjaźń i ukazany szacunek, który bardzo odczułam.

Życzę wiec, aby szkoła dalej się rozwijała, i aby kultura szkoły rosła i się wzmacniała tak samo jak te drzewka zasadzone przy drzwiach. I łącze wyrazy szacunku, i serdeczne pozdrowienia Panu i szkole,

Krystyna Małkowska

Bristol, Anglia 9.05.2006