Śpieszmy się czytać ksiażki...

Wczoraj odbyło się ostatnie w bieżącym roku szkolnym oficjalne spotkanie z rodzicami. Pierwszym elementem spotkania był wykład pani mgr Elżbiety Kyc, kierownika zakopiańskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej pod tytułem "Śpieszmy się czytać ksiażki...". Pani Kyc przybyła do nas na zaproszenie szkolej bibiltekarki p. A. Przekupień.  Nasze gimnazjum uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Do biblioteki szkolnej w pażdzierniku i listopadzie  zakupionych zostało ponad 600 tytułów literatury dla młodzieży. Ostatnim elementem NPRCz było spotkanie z rodzicami i rozmowa, wykład na temat tego, jak na rozwój mózgu dziecka, na przyswajanie treści edukacyjnych, na powstawanie więzi w rodzinie ma czytanie.

Wykład był niezwykle interesujący.  Pani Kyc zwróciła uwagę rodziców na takie terapeytyczne, emocjonalne i edukacyjne skutki czytania, o których pewnie nie wszyscy wiedzieli. „Spieszmy się czytać książki…” to tytuł spotkania, który jest parafrazą słów ks. Jana Twardowskiego miał uświadomić rodzicom wagę czytania, rolę rodziców w uzależnieniu dziecka od książki i zwrócić uwagę na fakt, że  tradycyjna książka jest wypierana przez tablety, smarfony komputery a jej wpływ na rozwój ich pociech jest nie do przecenienia

Autor: Anna Przekupień